Vyhledej
Nejčtenější články
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Poslední dnešní rychlík na trase Liberec - Pardubice jede. Trať 030 zprůjezdněna

Redakce / 29.10.2017, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Velké dopravní problémy způsobil vítr nejen na silnicích. Popadané stromy v Libereckém kraji zastavily rychlíky na trase Liberec- Pardubice, který tvoří důležité spojení i pro Královédvorsko. Rychlíky stály celý den v Turnově a čekaly na zprůjezdnění úseku Semily - Železný Brod. Vpodvečer se rozjeli nejdříve osobní vlaky ze Staré Paky do Jaroměře (a zpět) a pozdě večer se k nim přidal i poslední rychlík z Liberce.
Ráno 30. října 2017 by tak neměli mít lidé problém dostat se do školy a do práce svými pravidelnými vlakovým spoji. 


Již neaktuální informace z 16:30 hod. (29.10.2017)

Dle informací SŽDC není ani zřejmá náhradní autobusová doprava vzhledem ke stavu silnic ve stejném regionu. 

Pokud by se někdo potřeboval dostat zpět od Staré Paky, nabízí se trať Stará Paka - Trutnov, kde není provoz přerušen.
 
Aktuálně není průjezdná také trať od Hradce do Jaroměře, konkrétně Předměřic do Jaroměře, kde stojí spěšné vlaky.

Poslední rychlík projel Dvorem Králové směrem do Pardubice v 8 hodin ráno, a i ten měl zpoždění 160 minut. 

Informace Českých drah o mimořádnosti v provozu na trati 031 (Pardubice - Jaroměř) a 030 (Pardubice -Liberec).

Kdyby někdo potřeboval vidět zpoždění, jak se dnes kupí na Hlavním nádraží v Praze, potom se podívejte sem (živý přenos z Prahy včetně odjezdové tabule a zvuku v hlavní hale).



Kateřina Sekyrková 

Zdroj: 
Jan Prouza
www.szdc.cz
www.cd.cz

Související články
Silnice Dvůr Králové - Miletín neprůjezdná! Sledujeme situaci v reginou
Silný vítr vyvrátil stromy i na Královédvorsku, déšť zvedl hladinu Labe
Zásahy hasičů v souvislosti s nedělním silným větrem v Královéhradeckém kraji pokračovaly i v pondělí
Vaše komentáře

Přečteno 2996x
 
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)
12.05.2026 - Krajští zastupitelé schválili navýšení částky za vybudování nového pavilonu urgentního příjmu v Oblastní nemocnici Trutnov na přibližně 426 milionů korun z původních 338 mil. Kč (rok 2023). K navýšení došlo nejen z důvodu navýšení cen stavebních prací a materiálů v posledních letech, ale i doplnění projektu o serverovnu.

Volná pracovní místa







Kalendář akcí
22.05.2026 18:00 - 24.05.2026 20:00
ŘECKO V PASÁŽI - Víkend řeckých specialit
29.05.2026 17:00 - 29.05.2026 21:30
NOC KOSTELŮ
30.05.2026 19:00 - 30.05.2026 22:00
SAX&PIANO DUO - OD KLASIKY K MUZIKÁLU