Vyhledej
Šikovné nákupy
Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice > Vzdělávání > střední školy

Hořická VOŠka přijímá nové studenty. Student zde není jen číslo

Redakce / 24.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, gozhorice.kralovedvorsko.cz
Vyšší odborná škola v Hořicích, která již 22 let vzdělává absolventy středních škol, zahájila přijímací řízení pro školní rok 2019/2020 pod hlavičkou současné Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice – střední školy a vyšší odborné školy, příspěvkové organizace.
 

FOTOGALERIE - Hořická VOŠka přijímá nové studenty aneb u nás není student jen číslo

Vzhledem k dlouhodobé existenci školy a k výborným referencím absolventů, kteří se dobře uplatnili na trhu práce, jsme se rozhodli trochu bilancovat. Vždyť za dobu existence školu ukončilo a absolutorium složilo bezmála 700 studentů denního a dálkového studia. Jejich uplatnění je široké, o čemž svědčí i celostátní statistiky. V dubnu 2018 byla nezaměstnanost absolventů VOŠ oboru veřejná správa v České republice pouhá 2,4%.

Vyšší odborné vzdělání 


Z úst odborné veřejnosti zaznívá, že absolventi vyšších odborných škol jsou pro praxi připraveni všestranněji a po odborné stránce lépe, než mnozí absolventi bakalářského studia. Navíc vyšší odborné vzdělání je pro většinu uchazečů o studium časově i finančně dostupnější, než studium na vysoké škole. I proto jsme se rozhodli za podpory zřizovatele a organizací, se kterými spolupracujeme, inovovat vzdělávací program. Učební plány zastarávají, je nezbytné držet krok s vývojem a sledovat požadavky společnosti, ale zároveň se vyvarovat módních trendů, které mají krátkodobé trvání. Zpracovaná akreditace není tak jako dříve zaměřena pouze na veřejnou správu, cestovní ruch a obnovu krajiny, studenti se budou učit i o mechanismech, které fungují v prosperujících firmách, naučí se zpracovávat projekty pro získání dotací a není opomenuto ani rozšíření jazykového vzdělávání (Business English). Mimo jiné jsou absolventi připraveni i na obecnou část zkoušky odborné způsobilosti pro úředníky územní samosprávy.

Náklady pro studenta


Nízké školné - 1250 Kč za semestr, levné ubytování na internátě - 1000 Kč měsíčně a dotované stravování zůstává zachováno. Nově nabízíme studentům zajímavé benefity. Za zvýhodněnou cenu mohou získat řidičské oprávnění typu A a B, kurz základních zemědělských dovedností a kurz nakládání s chemickými přípravky poskytne škola zdarma. Přidanou hodnotou naší školy jsou individuální přístup, odborné konzultace, praxe sjednané studentům „na míru“ a jiné výhody, které jsou pro studenty zajímavé a nám vyučujícím zpříjemňují práci.
Přijďte se podívat. Jednotlivá kola přijímacího řízení probíhají až do konce října.
Více info na www.zemedelska-akademie.cz a na fb Zemědělská akademie.

za pedagogy VOŠ
Ing. Helena Vacková

Další články Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice

 

Související články
Ekomládě Junior aneb Dětský den na Zemědělské akademii a Gymnáziu v Hořicích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1273x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt

Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice 
- střední škola a vyšší odborná škola, 
příspěvková organizace

Riegrova 1403 
508 01 Hořice 

Kontakty:
Tel.: 493 623 021, 493 623 022 
E-mail:  
ID schránky: 6hxdwva

Dny otevřených dveří (2019/2020):
Pátek     29. 11. 2019 od 8 do 17
Sobota   30. 11. 2019 od 9 do 12
Čtvrtek    23. 1. 2020 od 8 do 17
Čtvrtek    13. 2. 2020 od 8 do 17
Kalendář akcí